Znovuobjevení cestovního podzimu

1. září 2014 v 10:51 | Margareth |  Voyage voyage
Už jsem ani nedoufala, že obuji putovní kecky a vyrazím vstříc novým výzvám. Opět po třinácti úsecích se navracím do anglofonního centra plného polykulturní bašty, hadříků z druhé ruky a především atmosféry, která mi koluje žilami i v mé domovině. Tentokrát zítra vyrazím žlutým ďáblem na dámskou jízdu, jenž bude ukončena až prenatánním návratem do ospalého zápisu. Ale vraťme se na zrod našeho zdolávání velkoměstského víru.Již loni jsem se podělila o své zážitky z několikadenního studijního pobytu v anglickém Londýně. S průzračným svědomím ale musím přiznat, že regulérně se navracím na místo činu každým rokem, kdy mne znovu zaskočí svou výjimečností skrytou v ordinérnosti zahryznutou v ulicích. Na první pohled tomuto okouzlení podlehla i má družkyně, a tak jsme se rozhodly udělat nedlouhou zastávku, abychom stihly o kapku deště více, než v roce 2013. Ačkoliv naše (ne)plánování bylo skutečně tvrdým oříškem, nakonec jsme ho rozlouply a k dnešnímu dni si přibalujeme i pláštěnky a plán metra.


Po třech nocích strávených v hotelu téměř co by kamenem dohodil od British Museum, se vydáme vstříc doslova rychlou rychlostí směr Paříž. Uvidíme, jak se dokážeme poprat i se sešerelým cestováním pokrytým mlhou.

V centru lásky strávíme celých 5 nocí taktéž v hotelu kousek od údajně nejpodezřelejší ulice v Paříži. Nutnost nebrat s sebou po setmění kabelky. S vypůjčeným průvodcem a podrobnou mapou si snad naplníme plíce něčím novým, co jistojistě bude vonět po bulvárech a čerstvých croissantech.


Teď už jen zapnout bagáž, obléct svetr utkaný touhami a nechat sebou prostoupit cestovní horečku, z jejíhož působení se nikdy nechci uzdravit a připomenout si tak zapomenuté vzpomínky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama