Třídenní pěší vymykání se realitě

14. září 2014 v 16:47 | Margareth |  Voyage voyage
I tento rok nás žlutá linka neopomněla dovést do třídenní destinace, po které jsme se opět toulaly, jak jsme jenom mohly. Naše opojení započalo, jakmile jsme vystoupily na Victoria Coach Station a my měly se stokilovým nákladem na bedrech přelstít značný kus Londýna, abychom se dostaly pod cenově dostupné přístřeší na Bedford Ave.Přijetí v hotelu St. Giles bylo skutečně nad očekávání příjemné a to především díky faktu, že jsme byly ubytovány o celé 3 hodiny dříve, než bylo sjednáno předem. I náš dvoulůžkový pokoj byl pozitivním překvapením a to jsme prozatím ani netušily, jak moc se nám stane tento pobyt nezapomenutelným. Zbytek dne se odvíjel ve velmi unaveném "piánku", a tak jsme se jen najedly, trošku prošly a další hodiny strávily v blízkém parku (Gray's Inn Gardens). Minuly jsme i Dickens House Museum, což bylo překvapení hlavně pro náš otupělý orientační smysl. Nakonec jsme ale zatoužily z krátkého pobytu vytěžit maximum a zatoulaly se až do Covent Garden, kde nás umělecká atmosféra natolik oslnila, až jsme zapomněly na jakoukoliv únavu. Večer jsme pak opět skrovně povečeřely v zeleném kousku města (Coram's Fields) a navrátily se k (ne)intelektuální zábavě - přepínání kanálů.


Probuzení do prvního plnohodnotného dne se jevilo odpočinutě natolik, že jsme se vydaly pro využití připlacené služby Coffee2Go, jež byla v chladném ránu velice příjemná. Hotelová služba nám nabídla horký nápoj a dvě items v podobě čerstvého pečiva a jednoho kusu ovoce. Ranní mlhou jsme skrze Regent's Park dorazily až do naší první naplánované zastávky - Sherlock Holmes Museum. Po loňském zklamání z nekonečné fronty jsme se tak konečně dočkaly.
Později jsme dostaly chuť na tradiční Fish&Chips a kde jinde spojit více dojmů najednou, než v Soho. Cestou jsme ale samozřejmě nedokázaly odolat Oxford Street, a tak obtěžkány malým nákupem, jsme se opět vydaly vstříc naší oblíbené činnosti, a sice vysedávání v parku (Russel Square Gardens).


Třetí a zároveň poslední den jsme navštívily British Museum, které se pro nás stalo v jeden den nepřekonatelným, a tak jsme si vybraly pouze několik sekcí, které nás zajímaly a zaměřily se především na ně. Ani po několikahodinovém kulturně-historickém zážitku jsme neměly dost. Rozhodly jsme se tak ještě pro National Portrait Gallery, kde jsme také strávily značnou část dne. Po té jsme ale zaslechly naříkání našich hladových žaludků a v oblíbeném Pret a Manger jsme si zakoupily typický oběd, který jsme taktéž typicky snědly v St. James Park.


S vědomím velmi časného vstávání a vizí přejezdu TGV směr Paříž, jsme opět brzy zamířily do postele.
Možná se může zdát, že tři dny na mezinárodní metropoli je málo, nicméně na prosáknutí neobyčejné atmosféry nám to postačilo být na několik málo hodin za hranicí reality. Pokud ale někdo do těchto míst zamíří poprvé, tři dny jsou až žalostně málo.


Zdroj (obrázky):
google.com

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kdovubecjsem kdovubecjsem | Web | 15. září 2014 v 10:17 | Reagovat

Krásně napsané :) Doufám,že se tam také jednou podívám!

2 Margareth Margareth | 15. září 2014 v 10:54 | Reagovat

[1]: Sny jsou od toho, aby se plnily :) Děkuji za kompliment.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama