Srdeční kovové riffy

14. srpna 2014 v 21:59 | Margareth
Kytarové melodie mi byly společníkem od nepaměti. Hudba mnou žila a kolovala mi v žilách ještě déle. Vždycky ale o něco více mé kořeny dosahovaly sfér, které mne popouzely k sešlápnutí plynového pedálu o trošku více, byly mi dokreslením atmosféry při nesčetných závodech se stíny a vždy mnou prostoupily, až jsem se cítila jako by se ve mne znovu rozléval život.


Známá banda, známý song... kytarové riffy, se kterými jsem se setkala už v dětství. Nicméně písnička s neobyčejně emocionálně našlehaným textem, ve kterém se pro mne nejednou rozprostřela pravda (ne)konkrétní situace.Pro někoho možná prezence nevkusu, pro mne jedna z prvních kapel u kterých jsem objevila rytmičnost a výjimečná kytarová sóla. Zkrátka srdeční záležitost, která mne vždy nažene do koupě nejnovějšího alba. Miluju nostalgii "-náctileté" bezstarostnosti.


Další klasická pocitovka, po jejíž chuti se mi často zasteskne. Nádherný text a dokonalost ukrytá v melodii. Pro mne úžasný zážitek nad kterým se nedá než zavřít oči.Nádherný song s okouzlujícím textem. Další z kapel, která mi byla podávána od nejpočátečnějšího počátku.


Apocalyptica... jedna z nesmrtelných lásek, které mne provázejí napříč věkem už podezřele dlouhou dobu. Miluji nezaměnitelnost violoncella i nadčasovost jejich reprodukce i produkce. Píseň Broken Pieces jsem vybrala i kvůli hostující zpěvačce, která mne oslovila nejen svou vlastní tvorbou, ale i svým životním příběhem.


Frankofonní úlet z Montreálu do jehož spárů jsem se vlastně dostala náhodou a to prostřednictvím profesionální deformace. Vždycky mne strašně nakopne a doslova "prošajní" den.


Další festivalový nadsázkový přešlap, který jsem si zamilovala, ačkoliv vyvolává mnoho rozporuplných reakcí u fanoušků (téměř) legendární Sepultury. Myslím ale, že své místo si zde zaslouží.


Skoro jako pohádka zakletá do strun. Kapela mnou méně oblíbená, nicméně píseň která mi mnohokrát rozechvěla hrdlo a zrezonovala hlasivky.


Zbožňovala jsem bláznivost System of a Down a zbožňuji i pozdější "následnictví" frontmana. Obvlášť pro texty, které jsou plné všeho kolem.

Jistěže jsem mnohé legendy nezmínila a kultoviny pozapomněla připomenout, nicméně tohle nejsou objektivní recenze, ani prostor pro evokování rozporů. Ráda jsem uvedla něco ze sebe, co si snad získá třeba svou přízeň i jiných zabloudivších tuláků.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama