Kapky z entit výrazů

16. května 2014 v 23:24 | Margareth
Dlouho jsem se toulala nesprávnými uličkami a toto mé bloudění nemělo za příčinu, než tápání nejen ve vlastních myšlenkách, ale i slovech, která bych chtěla posílat dál. Nitky se spletly a mezi popletené fotony se přidaly další veličiny, které se rovnaly jen přesycení. Říká se, že ticho má přiznivé učinky na mnoho z nemocí, na které věda nezná léku. Možná bych měla uvěřit slovům, která se stávají obecnými pravdami, avšak ne vždy souhlasím. Naslouchat prázdnu a dopadajícím kapkám na skleněné tabulky mříží dělících mne od venkovního světa, snažit se najít smlysl čehokoliv stabilního, abych mohla opět vzletět, není úplně tou nejlepší rekonvalescencí z dlouhé separace. Barvy mi tak trochu zkreslují úsudek a vůně mate budoucnost. Nikdy nelze hýčkat v dlaních všechny možnosti, které jsou momentálně k dispozici for free. Jsem vděčná za pokroky, které dělám v tom druhém životě, ale přesto necítím vzduch. Svoboda zeleně a větru ve vlasech, se mi stala pouze touhou, jejíž uhasení znamená překonat strach z nadcházejících událostí.
Snívala jsem ve vlastním objetí o chvíli, která se právě ujímá kontroly. Teď to ale neznamená o moc víc, než nic. Musím přesvědčit sama sebe, být neústupnou a věřit nedůvěře. Naučit se ticho i dávat, nejen brát. Především ale zavřít oči a bojovat na rozšířeném bitevním poli. Zvláštní, jak se během jednoho dopadu kapky dokáže změnit více, než jindy za celé roky. Neexistuje nic jako "někdy, možná, snad". Pouze zaniká jedna část celku.
Ráda bych znovu neslyšela děj a nechávala se jen unášet nonverbálním vyjádřením. Stáhla se do minulosti, protože je to ta jednodušší cesta, ale obsáhlejší na protichůdné grimasy, jejichž obsah dokáží vyčíst jen neznámí mluvící cizím, ale přec porozumění plným jazykem. Každá entita po sobě zanechá stopu a pouze čas ji dokáže poopravit do zdánlivě kamenného shledání se na půli cesty. Než ale skončí vžívání se do nových rolí, lze jen sedět a poslouchat kapky dopadající na okenní tabulky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama