Arabská dřevitost v tónech

22. dubna 2014 v 21:48 | Margareth
Dlouho se oddávám podmanivé vůni tónů Maghrebu, které mne vždycky dokáží okouzlit magií přisouzenou právě a jen těmto arabským končinám. Možná je to okořeněno i frankofonní láskou, která zde v minulosti zapustila kořeny. Těchto pár slov ale bude věnováno pro mne novým zpěvačkám, které jsou každá svým způsobem nositelkami mé denní touhy zaváté slanou zlatavou pachutí na víčkách.Indila je francouzská zpěvačka a skladatelka více než hodně smíšeného původu, ve kterém převažuje (alespoň pro mne) alžírská příchuť vstupující i do její hudby. Ačkoliv je považována za R&B interpretku, její hlas dosahuje i jiných žánrů, ve kterých se najdou nejrozličnější posluchači. Její prvotinou je album Mini World, které spatřilo svět tento rok a už teď slaví ve Francii celkem značné úspěchy.
Melodičnost, arabský vliv, osud, drama... kompilace pocitů, emocí. Pro mne dokonalý audiovizuální zážitek prosvětlený vším, co toužím spatřit.***


Yasmine Hamdan je naprosto nepřekonatelná výzva pro náročnější posluchače. Yasmine je libanonskou zpěvačkou, skladatelkou a herečkou, momentálně žijící ve Francii. Je skutečnou ikonou pro celý udergroundový arabský svět, ve kterém jednoznačně dominuje svou výjimečností. Její písně jsou současně značnou inspirací pro mnoho arabských žen.
K tónům ztělesněné smyslnosti jsem se dostala díky neméně kvalitnímu filmu - Only Lovers Left Alive, ve kterém mohla propůjčit atmosféře osobitý nádech.
Muzikalita, smyslnost, arabský podtext, prožitek, emoce... Prozatím jedna z nejdokonalejších interpretek tohoto rázu, která je spolutvořitelkou mé denní aury.Každý z nás je ve své nejprimárnější podobě tvořen ze stejného základu, který je následně dotažen nespočtem drobných faktorů, které do nás vstoupí navždy. Stejně tak je to s hudbou. V tomto konkrétním případě pevný dřevitý základ s rozpínavostí melodie, jejichž směsice tvoří píseň.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama