Toulky věčností nekonečna

29. března 2014 v 8:14 | Margareth
Padala jsem a toulala se po libosrdečních tónech zapomenutých drobných arií, doufajíc, že najdu nějaký skrytý klíč k dešifrování vůně duše. Téměř jsem zapomněla, jak chutná čerstvý tok myšlenek vytištěných čerstvou černí, v pozadí vysilujícího přepínání fantazie při barevné seberealizaci. Všechno se nějak zašmodrchalo a vylezl z toho akorát jeden velký systematicky řízení chaos, což se samo o sobě jevilo jako absurdita. A pak se to stalo...
Tisickrát jsem seděla nad prázdnou omezeností a tápala ve slovech, která by dokázala vyjádřit ten velký třesk, který mi přinesl obrození. Nevinnost několika písmenek, která mne pohladila křídly, vyvolala explozi pozitivních chmur s negativní euforií. Bylo to jako jed, který vám sladce zaplavuje srdce a dostává se do zákoutí, která by raději měla spát, než vystrkovat zaprášené drápy. Nicméně bylo to tady a já si při mých vlastních splýnech promítala zažloutlé obrazy přicházejích příštích dvou měsíců. Neklid mne zmítal v hřejivém klidu. Neustálé putování mezi kořeny prorostlou historií a extrémně letmým příslibem mlžných zítřků, ze mne vychovalo nejistotu uchovanou v jistotě pochybnosti. Ačkoliv vyšlo v platnost něco, v co jsem před polovinou dekády přestala doufat, najednou to držím v rukou na tenkém ledě a uvědomuji si, že má konstrukce na takový nános ideálnosti není stavěná. Podlamují se mi kolena.
V uších si opakovaně nechávám rezonovat pevná stanoviska minulých hodin a snažím se jim uvěřit za potlačování zrychleného bušení srdce. Musí přijít den, kdy se člověk probudí a ví, že odteď už nemůže vykolejit a vydat se vstříc riziku. Dny se prosvětlí, zatímco noci jsou temnější. Neexistuje řešení aplikovatelné do problematické situace kurtovského kalibru. Nelze zavřít oči, zapomenout promrkané vjemy a posunout se o čtvrtletí dál. A i kdyby ano, cestování časem je jen kouskem hlavolamu, kterému jsem věnovala více, než právě relativní úsek věčností nekonečna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama