Slovo je jen slovo

3. února 2014 v 14:38 | Margareth
Není to tak dlouho, co bych za některá vyřčená slova, byla schopna dát ruku do ohně. Věřila jsem v ně a těch pár malých útvarů tvořící věty mi dodávaly sílu.
Mnohokrát jsem se vracela ke své oblíbené knize "Hruškadóttir" od Jany Šrámkové..., kde ona sama napsala "Láska je jen obyčejné slovo". Dá se říct, že je to dost velké klišé, ale i přesto se v něm ukrývá hluboká pravda.
Co vlastně znamenají abstraktní slova typu láska, štěstí, spokojenost,...? Nemůžeme je definovat, nemůžeme ani správně popsat tyto pocity, i kdybychom se tisíckrát snažili. Co vlastně tedy znamenají v lidském životě slova tohoto rázu? Co si pomyslet, když vám někdo slibuje onu věhlasnou velkou a věrnou lásku nebo slibnou budoucnost? Lze tomu vůbec uvěřit?
Myslím, že já jsem došla do takové fáze, kdy mohu jen říct: "Nikoliv." Nedokáži věřit slovům a nedokáži tím věřit ani lidem. Je to chyba? Nemyslím si. Jedná se pouze o obranný mechanismus, který každý z nás nějaký má. Slova jsou doopravdy jen slova, pokud jim sami nedáme svou důvěru a nevložíme do nich všechno ze sebe. Slova jsou doopravdy jen slova, pokud vám je do očí říká člověk, který vám přitom ničí život od základů. Slova jsou doopravdy jen slova, pokud nejsou míněny tak, jak si je přejeme chápat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama