Křehkost a jemnost bytí

3. února 2014 v 14:52 | Margareth
Touha po jemnosti a křehkosti. Tím to začalo. Být lehká jako vánek, dávat si závody s motýly a vzbuzovat alespoň v jediném člověku na světě ochranitelské sklony. Dosáhnout hebkosti, kterou nabízí jen náruč milované osoby a vznášet se na vlnách sebekontroly. Cítit kapky rosy na tváři a vlasy mít utkané z mlžné duhy. Tělo nořit do hlubin louky a cítit se krásná.
Odměny života za snadnou věc - ovládnutí hladu. Naučit se pracovat s lidskými hranicemi, přijímat dotyky klidu. Celé roky být jedinou nedokonalostí v dokonalých realitách druhých. Perfektní... to je slovo, kterým jsem měla být. To je to slovo, které se mi vrývalo do kůže paží den co den, když den přešel v noc. Bolest, hlad... se stali mou potravou, která mi dávala pomyslnou sílu zvládat úkoly kladeny mi na bedra. S každým úspěchem namísto pohlazení, jen další očekávání a tichý vzdor. Každou noc mi slzy smáčely krk, vpíjely se mi do tváře a s ránem usychaly v zapomnění. Všechno bylo zase perfektní. Nikdy jsem netušila, jak snadné je pohřbívat do sebe tisíce nevyřčených slov a ran zasazených nejbližšími. Vše, čemu jsem myslela, že věřím, najednou bylo nesnesitelně těžké. Nebyla jiná cesta, než ulehčit si cestu životem další dávkou křehkosti. Uvnitř jsem křičela, navenek zůstala nepřirozeně klidná. Čekala jsem na vlak do neznáma. Doufala jsem, že budu natolik dokonalá, až se mi podaří od všeho vzlétnout až k osobě, která mi dá ochutnat všechny chutě světa. Čekala jsem na tu výjimečnost okamžiku, která bere dech a vrací barvu dnům. Netušila jsem, že jsem nabrala špatný směr. Stále jsem věřila, že v někom vzbudím spící duši, která bude naprosto shodná s tou mou. Duše plná křivd, rozervané minulosti a překřičeného ticha...
Být křehká, jemná, krásná. Skoro se ten sen stal skutečností. Dlaň někdy namísto náruče postačí k rozednění a zhojení. Někdy se stačí stočit mezi kopretiny a vydat se do snů, kde na křídlech lásky, dá se plout mezi oblaky i bez ovládnutí hladu a potlačování bolesti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama