Každoroční jubileum

16. února 2014 v 18:12 | Margareth
Každý rok o svíčku více, zatímco se sladká přání zadrhávají v krku. V ten den, kdy se přesype část z našeho osudu, sedím v koutě s jedinou myšlenkou, která nepatří překvapením zabaleným do barev, ani nepřetéká zlatými pocity. Nějak se to odělo do matu a naplnilo krk hořkými výčitkami. Krátká resumé jsem odkázala konci roku, a přesto v ten den nemůžu mít čistý štít s prázdnými linkami. Jen se otočit zády a nechat odtéct bolest do sklenky sektu.
První vrásky na zrcadlo neklepají, ale přesto už se v něm nevidím jako dříve. Říkávají mi, že se nikdy nenaučím plavat, protože v očích je mi vidět pravda. Někdo má léta vypsaná v obličeji, někdo ten svůj díl nosí v sobě, dokud nepukne. Některé dny jsou lepší, jiné plné podobných dutin, ze kterých vyvěrají pohřbené skutečnosti, na které se zapomíná se zráním. Nikdo ale ještě nedokázal najít vzorec na výpočet okamžiku, kdy dojde k vrcholu. Kdy zrno zezlátne a stane se hotovým celkem. V každém z nás je ale část odžitého, která mnohem lépe zobrazí, jak moc jsme staří. Reálná čísla jsou pouze relativní veličiny bez významu. Z data narození nelze vyčíst počet výmolů na cestě, nebo vymezení odejitého úseku. Přesto se může stát, že nám naše schránka nepůjde vstříc napříč nesmrtelností, a i když se budeme chtít zapsat do slavných memoárů. Je to jen otázka koření a barev s jedinou správnou odpovědí.
Nic není věčné a je škoda nechávat si pod rukama plynout možnost být se svým osudem. Ať mi bude třicet nebo šedesát, vždycky ve mne bude kousek dítěte, který věří slovům Johna Lennona: "Láska je odpověď", a alespoň pro mne i jediná konstanta, která nedělá rozdíly.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daenerys Daenerys | Web | 16. února 2014 v 18:49 | Reagovat

to je nádherný článek...
Je to tak  krásně napsané, takové plné emocí a místy mi to příjde takové smutné, ale hlavně pravdivé.. No jo, každý stárneme i když já si to nehodlám připouštět :-D :-D :-D
Ne, taky vím že stárnu :-D

2 Margareth Margareth | 17. února 2014 v 22:25 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuji za kompliment :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama