Absurdní litera dokonalosti

3. února 2014 v 15:09 | Margareth
Absurdita svého chování mi vždy brala dech. Seděla jsem u psacího stolu, hlavu podloženou dlaní a tápala jsem nad tím, proč se nedokáži soustředit na nic jiného než na povinnosti, které na mne číhaly v zásuvce. V hlavě mi křičel hlas, abych nezavírala oči a splnila každou maličkost, která se mi zahryzávala do zátylku a nutila mne být zmatenější než obvykle. Vytvářet si grafy vlastní produktivy či sestavovat žebříčky nákladů obětovaných příležitostí, i to mi připadalo jako ztráta času a jen prohlubování vzdálenosti, která mne dělila od volného času. Ještě chvíli bych chtěla sedět, dívat se z okna a nechat jen plynout čas.
Vše, co odložím mne dožene a pokaždé s ještě lepší armádou, která se do mne bez milosti pustí a bude pálit proti vlastnímu veliteli. Jak může být čas relativní hodnota, když je jednou z metel lidstva? Otevřu svou sbírku nutností a hodinu po hodině ji zmenšuji, až se mi vejde do kapsy. Konečně ze sebe mohu mít dobrý pocit. Konečně je vhodná příležitost na to nechat tikat hodiny a nepočítat jejich údery. Zvednu se od stolu a zamířím k zrcadlu se zálibami. Jeho odraz mi zase ukáže jen na knihy, které je nutno přečíst, abych si mohla odškrtnout další položku v seznamníku. Vezmu do ruky první svazek a ačkoliv je vyhotoven z denní pěny, přijde mi neuvěřitelně těžký. Nemohu jej unést a každý bezvýsledný pokus mi napovídá, že pokud se mi podaří vstřebat další list, rozhodně to nebude mimo nevědomí. Děsím se toho a tak si dovolím kousek zmizení pomocí vnoření se do snů. I v mém vlastním prostoru, kde se mohu bez hranic realizovat, mne dohání hrozba Prokrastinace. Má odporné drápy a s každým klidným oddechem je mi mnohem blíž.
Další protimyslné ráno, kdy mi do krmítka přilétne hrdlička a svým počínáním zčechrá mé nervy neuvěřitelným způsobem. Jsem zpocená a jediné na co myslím je, že tento klid bude ještě draze vykoupen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama